17 czerwca - PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM
Uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w akcji sprzątania rzeki Bug.
17 czerwca - PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM
Uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w akcji sprzątania rzeki Bug.
9 czerwca - oficjalne zakończenie projektu "Kariera bez barier" realizowanego w naszej szkole przez cały rok szkolny 2025/2026.
Więcej o projekcie: https://otwartakariera.pl/
Koordynatorem szkolnym projektu była dyrektor Hanna Przesmycka, która to rok temu trafiła na propozycję IBE (MEN), złożyła wniosek, a po zakwalifikowaniu LO do projektu odpowiadała za realizację większości działań projektowych.
W ramach projektu szkoła otrzymała 10 000 złotych na swoje działania, a było ich całkiem sporo: szkolenia dla nauczycieli, warsztaty dla rodziców, działania z pracodawcami, w tym wyjazdy do pracodawców, spotkania z absolwentami, dwa projekty uczniowskie, innowacje realizowane na lekcjach, doradztwo zawodowe i tworzenie portfolio itd.
Projekt był realizowany w ramach zadania finansowanego z dotacji Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Realizatorem projektu jest IBE PIB - Instytut Badań Edukacyjnych.
Operatorem Wsparcia Szkół (OW) jest ProcessTeam Sp. z.o.o z siedzibą w Warszawie.
Bardzo dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem i zakwalifikowanie do projektu. Pracy było dużo, nawet bardzo dużo, ale dużo na realizacji projektu skorzystali wszyscy członkowie szkolnej społeczności - wszystkim bardzo dziękujemy za udział w proponowanych przez nas działaniach.
Na pierwszym zdjęciu cały nasz szkolny zespół projektowy: Hanna Przesmycka, Wiesława Augustyniak, Anna Kobus, Aneta Grzymała i Anna Jagiełło - bardzo dziękujemy nauczycielom, bez was realizacja projektu nie była by możliwa!
Na drugim zdjęciu - piękne podziękowanie wręczone naszej szkole przez przedstawicieli MEN i IBE na ręce pań Wiesi Augustyniak i Ani Kobus - pani dyrektor przedłożyła obowiązki, czyli pisemny egzamin zawodowy odbywający się tego dnia w szkole ponad przyjemność udziału w gali finałowej.
Projekt "Kariera bez barier" - szczerze POLECAMY innym szkołom.
Za nami ostatnie działanie w ramach projektu "Code for blue"!
PREZENTACJA!!!
W ramach projektu Fundacji CODE FOR GREEN przez cały rok szkolny podejmowaliśmy różne działania. To najbardziej widoczne to zamontowanie ŹRÓDEŁKA WODY PITNEJ przy naszej hali sportowej.
Bardzo dziękujemy Fundacji CODE FOR GREEN za możliwość udziału w projekcie, wsparcie, przekazaną nam wiedzę, otwarcie naszych oczu na wiele spraw, które teraz wydają się oczywiste oraz za wsparcie finansowe naszych działań.
Dziękujemy uczniom klasy II LO za udział w realizacji projektu od początku, czyli od filmu "Do ostatniej kropli", po prezentację podsumowującą projekt.
Młodzież pracowała przy wsparciu pani dyrektor Hanny Przesmyckiej, która to w ubiegłe wakacje trafiła na propozycję Fundacji CFG i przekonała osoby decyzyjne, że warto do projektu wziąć LO w Kosowie oraz pani Anny Kobus, nauczyciela biologii - dziękujemy!!!
Udział pocztu sztandarowego naszej szkoły oraz uczniów klasy wojskowej w gminnych obchodach 3 Maja.
Dzień Otwarty Zespołu Szkół w Kosowie Lackim i GOŚĆ SPECJALNY - TOMASZ NOWOTNIAK (Dragon) - strongman, którego kariera w świecie sportów siłowych zaowocowała znaczącymi osiągnięciami. Pomysłodawczynią zaproszenia akurat tego wyjątkowego gościa była dyrektor Hanna Przesmycka, a pomysł pomógł wcielić w życie nauczyciel wychowania fizycznego Michał Gregorczyk.
Tomasz Nowotniak w 2004 roku zdobył prestiżowy tytuł wicemistrza Europy Strongman, co stanowi jedno z jego największych osiągnięć w tej dziedzinie. Jego determinacja i ciężka praca przyczyniły się do osiągnięcia wysokiej pozycji na arenie europejskiej wśród zawodników strongman. Zadebiutował jako siłacz w 2001 roku. Jego kariera rozpoczęła się obiecująco, jednak po indywidualnych Mistrzostwach Europy Strongman, które miały miejsce w 2004 roku, wydarzyły się tragiczne okoliczności. Doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku samochodowego, co wstrzymało jego rozwijającą się karierę na długi czas. Mimo trudności nie zrezygnował z pasji.
Podczas Dnia Otwartego można było zobaczyć, ale też wziąć do ręki a nawet przymierzyć, wyposażenie wojskowe klasy mundurowej, zaś z naszymi MISTRZAMI panem Tomkiem Nowotniakiem i panem Michałem Gregorczykiem można było ćwiczyć podnoszenie ciężarów.
Ponadto odbyły się warsztaty tematyczne m.in. pokój zagadek z historii, warsztat z języka angielskiego, matematyczny tangram i puzzle
Rodzice uczniów ZS zaprosili na grillowanie i pyszne kiełbaski. W ramach warsztatów goście przygotowywali i degustowali zdrowe soki owocowe. Nie mogło zabraknąć też zapiekanek.
Wszystko PYCHA!!!
PS. W szczególności dziękujemy za pomoc mamom pani Monice Fydrych i Ani Borowskiej
14 kwietnia nasi uczniowie uczestniczyli w "Marszu Żywych" w Auschwitz-Birkenau.
Wśród uczestników wydarzenia spotkać było można osoby z całego świata...
Dzięki temu, że pani dyrektor Hanna Przesmycka złożyła wniosek do MEN, który uzyskał dofinansowanie, uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim nie ponosili żadnych kosztów w związku z tym wyjazdem.
Opiekunowie grupy ZS: dyrektor Hanna Przesmycka oraz nauczyciel historii Anna Kobus.
Spotkanie z przedstawicielem jednego z największych pracodawców z Kosowa Lackiego zostało zorganizowane w ramach programu "Kariera bez barier". Wybór pracodawcy nie był przypadkowy - OSM obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia.
Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie zawodoznawczym. Najlepsi okazali się uczniowie klasy III LO: Sasza Azarova, Marta Supeł i Filip Adamczyk - nagrody (maskotki) wręczyła pani dyrektor Hanna Przesmycka, zaś z rąk pana prezesa Andrzeja Minarczuka zwycięscy otrzymali dodatkowo jubileuszowe kalendarze.
Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi za cenne informacje, przydatne i bardzo praktyczne rady, cenne wskazówki i życzymy udanego świętowania wspaniałego jubileuszu!
Oto kilka zdjęć z naszego szkolnego spotkania integracyjnego zorganizowanego w szkole z okazji Świąt Wielkanocnych.
Wszyscy chętni uczniowie brali udział w przygotowaniu SZKOLNEGO SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO, które, jak co roku, odbyło się tuż przed przerwą świąteczną.
Specjalistami od ciasta drożdżowego okazały się klasy drugie. Klasa I LO piekła, a klasa IV LO zdobiła wielkanocne mazurki. Chętni uczniowie z klas II LO i II BS przygotowywali popularne wśród młodzieży, choć oryginalne na świąteczny stół, mini-pizzerynki. Specjaliści od wykorzystania ciasta francuskiego to w naszej szkole klasa I BS.
Własnoręcznie przygotowane dania pod kierunkiem pań z obsługi SMAKUJĄ NAJBARDZIEJ!
Pomysłodawczynią warsztatów była dyrektor Hanna Przesmycka
Dla Polaków sercem życia duchowego jest Jasna Góra, miejsce gdzie każdy może pochylić się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Przybywają tam osoby, aby zawierzyć siebie, swoje decyzje wstawiennictwu Matki. Jedenastu licealistów z klasy 4 naszej szkoły uczestniczyło w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów z Diecezji Drohiczyńskiej pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka, która odbyła się 26 marca 2026 r.
W auli Św. Jana Pawła II młodzież spotkała się z Wojciechem Czubą, influencerem internetowym (slimak-na-pustyni), który podzielił się świadectwem swojego przeżywania wiary. Ważnymi momentami spotkania były: wspólna droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich oraz czuwanie modlitewne w Bazylice Jasnogórskiej.
Kulminacją pielgrzymki była Msza św. oraz Apel Jasnogórski, podczas którego przedstawiciele młodzieży zawierzyli tegorocznych maturzystów z naszej diecezji wstawiennictwu Maryi.
Opiekun grupy i autor tekstu
ks. Marcin Szymanik
Absolwent LO w Kosowie Lackim - Pan Kamil Teodorczuk.
Absolwent LO w Kosowie Lackim o wielu talentach, przedsiębiorczy, bogaty w doświadczenia zawodowe. Spotkanie w niezwykle przyjaznej atmosferze. Bardzo przydatne, mądre życiowe rady dla uczniów.
Mateusz - dziękujemy, że byłeś z nami w latach 2017-2020 oraz że odwiedzasz nas jako absolwent!
Zmagania konkursowe w formie "Familiady" pomogły nam zrealizować cele tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody, zwrócić uwagę na znaczenie wody dla życia i zdrowia człowieka oraz na problem globalnego kryzysu wodnego.
Temat tegorocznego wydarzenia: „Woda i płeć” oznacza równość w dostępie do wody oraz rolę kobiet w gospodarowaniu zasobami wodnymi. W wielu regionach świata kobiety ponoszą największe konsekwencje braku dostępu do bezpiecznej wody, ponieważ często odpowiadają za jej pozyskiwanie dla gospodarstwa domowego. Niejednokrotnie wymaga to pokonywania dużych odległości i korzystania z nieuzdatnionych źródeł wody.
Szkolnym koordynatorem Dnia Wody była pani Anna Kobus - nauczyciel biologii.
Naszym Gościem była aktualnie Radna Miasta i Gminy Kosów Lacki, absolwentka Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim pani Ewa Sudoł.
Powered by aSc EduPage